Regulamin  |   Twoje wybrane szkolenia (0)

+48 505 875 785

sekretariat@scientia.org.pl

E-learningowy kurs języka niemieckiego dla elektryków z konwersacjami indywidualnymi

Adresatem kursu są uczniowie i absolwenci  wszystkich kierunków związanych z zawodem elektryka.

CEL: opanowanie słownictwa związanego z pracą elektryka, reagowanie w typowych sytuacjach związanych z zawodem.

PROGRAM: 17 bloków tematycznych do nauki zdalnej pod kierunkiem indywidualnego nauczyciela + 10 godzin konwersacji indywidualnych w ustalonym z lektorem terminie.
Rozwijane są przede wszystkim kompetencje komunikacyjne i leksykalne w obszarze zawodowym dostosowanym do stanowiska elektryka.
Zagadnienia gramatyczne ćwiczone w kursie na bazie zagadnień leksykalnych: podstawowe pytania niezbędne do prawidłowego funkcjonowania w zawodzie, tryb rozkazujący w formie grzecznościowej i drugiej osobie liczby pojedynczej, umożliwiający zrozumienie poleceń pracodawcy, liczebniki główne niezbędne w sytuacjach podawania czasu lub danych jednostek związanych z pracami elektrycznymi.
Zagadnienia leksykalne zawarte w kursie ułożone tematycznie: formuły grzecznościowe - przedstawianie się, podstawowe zwroty ułatwiające podstawową komunikację i prośbę o wsparcie; określanie czasu pracy - godziny; ustalanie lub przekładanie terminów; bezpieczeństwo w miejscu pracy elektryka (tablice informacyjne); wypadek przy pracy – wzywanie pomocy; przyjmowanie zleceń / rozumienie poleceń; informowanie o usterkach; podstawowe pojęcia elektryczne; pomieszczenia w budynkach mieszkalnych, kondygnacje; jednostki związane z robotami elektrycznymi; narzędzia elektryka, maszyny i urządzenia elektryczne; roboty elektryczne, montaż i konserwacja instalacji elektrycznych; informowanie o wynikach własnej pracy; zgłaszanie zapotrzebowania na materiały; słownictwo dodatkowe (pozostali pracownicy budowy i ich funkcje, sieci elektroenergetyczne, układy sterowania).

LICZBA GODZIN: Proponowany czas trwania kursu: 5 tygodni (czas trwania zależy od możliwości indywidualnych kursanta oraz jego motywacji). Optymalny plan nauki to 3 jednostki tematyczne w tygodniu.

KOMUNIKAT: każdy uczestnik kursu otrzymuje nielimitowany dostęp do zasobów online, pakiet 10 godzin konwersacji indywidualnych z lektorem (termin konwersacji ustalany jest indywidualnie, co umożliwia pełne i komfortowe skorzystanie z oferty), książkę do kursu, płytę CD z treningiem słownictwa wykonanym metodą SuperMemo, opiekę nauczyciela (przez cały okres trwania kursu).

Dostęp do kursu przesyłany jest na adres mailowy podany w zgłoszeniu niezwłocznie po zaksięgowaniu opłaty - szczegóły zostaną przesłane w mailu organizacyjnym po przesłaniu zgłoszenia.

Cena: 975.00 PLN

Komunikat: Zainteresowanych kursem z odroczoną płatnością prosimy o kontakt (kursy.jezykowe@scientia.org.pl)

Terminy:
  • NABÓR CIĄGŁY

Wybierz wolny termin:

 

Znajdź szkolenie